Sivilce İzleri

Sivilce İzleri

 

 

 

Sivilce izlerinden kurtulmanın temel amacı yeni pürüzsüz bir cilde sahip olmaktır. Bu amaç da yaşam boyu güzel olmanız, dinç kalmak ve hayatınızın değişmesi demektir.

Sivilce iltihapları her yaşta insanın başına gelebilir.

Ancak neredeyse her sivilce yanaklarda, alın bölgesinde, çene bölgesinde izler bırakır.

Çocuklarda iki ile altı yaş arası ciltlerde görülmez ancak bebeklerde nadiren de olsa sivilceler gelişebilir.

Yağlı ciltlerin dışında az yağlı ve karma ciltlerde de görülen sivilceler bazen hem yaz aylarında hem kış aylarında fazlalık gösterebilirler. Yaz döneminde yağlı olan bir cilt kışın normal yağlı bir cilde geçebilir. Kış aylarında kuru olan bir cilt yaz aylarında normal karma bir cilt olarak karakter değiştirebilir.

Yaş almış insanlarda hormonal değişimlerden dolayı sivilce pek görülmez. Kollektif  bilinç aracılığı ile sivilcelerin tipik ergenlik çağı hastalığı olduğu bilinir. Onlarca reklamla dergi ve televizyonlarda bu yaş gurubuna özel olarak hitap edilir. Aynaların karşısında yetişkinler de ergenler kadar sivilce izlerini örtmeye çalışır.

Sivilceler yirmili, otuzlu, ellili yaşlarda kadın, erkek ayırt etmeden sanki ergenlik çağındaymış gibi insanları etkiler.

Yıllardır her gün Epidermis Polikliniği sivilce izlerini tedavi ettirmek isteyen insanlarla dolar. Sektörün gelişmesine emek veren kuruluşumuzun en çok karşılaştığı cilt sorunlarının başında geliyor sivilce izleri. Geçmişten günümüze birçok kadın, ergen ve erkekler sivilcelerine ve sivilce izlerine odaklanıp cilt görünümleriyle ilgilenirler.

Yeni yüzyılda kadınlar kadar modern erklerin sayısının giderek artması toplumun ilerleme ve olgunluk düzeyini belirler oldu. Erkeklerin kendi imajlarını belirlemeleri ve özen göstermelerini kadın erkek eşitliğine gösterilen saygıdır.

Sivilce İzleri Tedavisi

Günümüz koşullarında sivilce İzlerinin tedavisini araştıran erkeklerin sayısı giderek artıyor. Eski yıllarda da çok vardı.

Ancak güzellik ve bakım kültürünün yayılması için verilen sektörel çabalar hizmet talebini ve güveni arttırmıştır.

Artık kadınlar kadar erkekler de bakımlı olmaları gerektiğini biliyorlar.

Örneğin; Güzellikler içinde giyinmiş bir kadın veya erkek yüzündeki sivilce izlerinin görüntüsünün farkında olduğu için sürekli bir mutsuzluk içinde olacaktır.

Bu sebeple alınacak önlemlerle cildiniz güzel bir cilt olmaya riayet edecektir. Cildin kalitesine ve yapısına göre kalıcı ve sağlıklı ciltlere sahip olabilirsiniz.

Güzel ışıl ışıl bir cilt için sayısız güzelleştirici cilt bakımları ile kendinize en güzel armağanı vererek işe başlayabilirsiniz.

Parlak, mükemmel cilt görünüşüne kavuşabilmek sınırlı değildir. Sivilce izleriniz cildinizle uyum içinde olmayabiliyor.

Sivilce izleri insan yaşamını psikolojik anlamda olumsuz etkilemektedir.

Doğru, etkili yapılan cilt bakımları ve gerekirse tedavilerle erken müdahalelerle cildinizde izler oluşmaya devam etmez.

Cildimizin en görünür yerlerinde boyun, alın, çene, burun ve yanaklar, kollar ve bacaklar da görülen

sivilcelerin devamında ciltte lekelenmeler de artar.

Bu durum sinirlerimizin bozulmasına neden olur.

Sivilcelerden çok bıraktıkları izler can sıkıcıdır.

Vücudumuzun her bölgesinde çıkabilen sivilceler göğüs bölgesi, karın, iç bacak ve sırt bölgesinde çıkar. Saç diplerinde oluşan sivilceler kaşıntıya neden olurlar. Bazen aşırı stres, hormonal düzensizlikler ve cildin yapısı gereği sivilcelerle karşılaşırız.

Sivilce İzleri Etkisi

Sivilce İzleri Sebebi ne olursa

olsun asla sıkmamalısınız.

Bunun için profesyonel yardım

almanız gerekir.

Hava kirliliği, kullandığınız antibiyotiklerinde sivilcelere zemin hazırladığını bilmelisiniz.

Her sivilce iz bırakır diye bir şey söylemek doğru

olamaz ancak cildinizin hak ettiği bakımları,

profesyonellere bırakmalısınız.

Sivilce İzleri Aksi halde cildiniz giderek artan kalıcı sivilce izlerinin yoğun olduğu hassas lekeli, kırmızı ve yaşlı bir cilt ve görüntüsüne maruz kalacaktır.

Hijyen olmayan bir ciltte sivilcelerin kendisine yer bulması daha kolaydır.

Bu nedenle ellerimizi ve vücudumuz temiz tutmalıyız.

Ellerimizle sivilceleri patlamaya çalışmak bile artmasına neden olduğu gibi kalıcı hasarlar oluştururlar.

Sivilce İzleri Cilt Bakımı Davranışları

Cildinizi elinize giydiğiniz bir bulaşık eldiveni gibi düşünmeyin. Bulaşık bezi hiç değildir. Hele bir küvet hiç değildir. Yüzünüzde çöken kasların toparlanması gerekmektedir.

İnsanı yaşlı gösteren sivilce izlerini, irili, ufaklı çukurları gidermek ve nedenlerini ortadan kaldırmak için ihtiyacınız olan cilt bakımlarına başlamanız önerilir.

Yorum Ekle