Şafak Sol’u Etkileyen Hikayeler - Şafak Sol
İzmir/Türkiye
Haftaiçi : 9.00 - 18.00

“Yaşadığım hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanarak yaşarım. Evren karakterinize paralel olarak eşlik edecektir”.  @safak_sol

Şafak Sol’u Etkileyen Hikayeler

Evrenin sırlarına ve sihirlerine saygı duyuyorum işte bu yüzden her danışanım yeni bir macera benim için, çünkü hepsinin bir hikayesi var. Ağaçlara, renklere, yaprakların değişmesine sempatim var, seviyorum ve bu değişimlere saygı duyuyorum.

Korkulacak hiçbir şey yok. Gelen herkes bir hayal dünyasıyla gelir o hayal dünyasını gerçeğe dönüştürmek benim için büyülü bir süreç.  Bu süreç içinde duygusal anlar yaşadığımız da olur.

Burada okuyacağınız anları sizler de kendinize göre yorumlayacaksınız. Okuduklarınızın dışında danışanlarımla çok büyük derinlikler yaşıyoruz biz.

YANIK

On yıl kadar önce koluna sıcak ağda dökülmesi sonucu sol dirseğinden eline kadar olan bölümü kullanamayan bir danışanım vardı. Aslında karındaki çatlak tedavisi için gelmişti çünkü aldığı tedaviler kolu için cevap vermemişti. Onu öncelikle koluna bakmamız için ikna ettim. Tedaviye başladık bir süre sonra el kasları açılmaya başladı, cildinde gözle görülür bir düzelme oldu. Bu yanık yüzünden kapalı gezen kadın yaptığımız tedavi sonrası kendine güveni geldi ve askılı elbise ile bizi ziyaret etti.

ON BEŞ YIL ÖNCE

Ergenlik döneminden beri cilt problemleri yaşayan ve otuz yaşına gelmiş bir danışanımın sözleri sık sık gelir aklıma.

Size bir şey söyleyeceğim ama belki bana inanmayacaksınız. On beş yaşından beri sizi arıyorum. Bir televizyon programında izlemiştim sizi, ama not almayı akıl edememiştim. Ankara da olabileceğinizi düşünüp orada da aradım sizi. Çok gezdim çok aradım. Şimdi buldum ve çok mutluyum.”

İzmir dışında oturduğu halde düzenli olarak tedavisine geldi ve başarıyla bitirdik. Vedalaşırken çok duygusal anlar yaşadık.

ÖĞRETMEN

Kilolu ve zor yürüyen bir emekli öğretmen danışanım, bana geldiğinde son derece mutsuz ve kendisini atıl hissettiğini söyledi. Aile içinde bile bu şekilde hissettiğini anlattı. Bir insanın kendisini bu kadar değersiz hissetmesi beni derinden etkileyen bir durumdur, çünkü bana göre herkes biricik ve çok değerlidir. Zayıflama seanslarımız başladı ve tüm vücuduna çeşitli işlemler yaptık. Kızı ve kocasının kollarında gelen emekli öğretmen buradan ayrılırken, kendi başına yürüyebiliyordu ve çok mutluydu… Arkasından baktığımda kendine olan güveni ile dimdik yürüdüğünü gördüm, artık değerliydi ve biricikti.

İNTİHAR EDERİM

Başka bir yerde cilt lekeleri tedavisi gördükten sonra cildi ileri derecede yanmış bir danışanım intihar etmek istiyorum diyerek girdi içeri. Umutlarının tükendiği bir anda bulmuş beni. Sokağa çıkamayacak bir halde olduğunu söylüyordu. Onunla uzun bir tedavi sürecine girdik. Daha sonradan şu cümleleri kurdu,

Şafak hanım benim kahrımı çektiniz, çok emek verdiniz, size nasıl teşekkür edeceğimiz bilmiyorum.”

Kısa bir süre durdu, dizlerine vurarak

Allah belamı versin sizi biliyordum da neden önce size gelmedim,”

Danışanım şu anda eskisinden çok daha güzel ve sağlıklı göründüğünü ve bunun bütün yaşamına yansıdığını söylüyor.

Yorum Ekle