Misyonum Epidermis Kurucusu Yönetim Kurulu Başkanı
İzmir/Türkiye
Haftaiçi : 9.00 - 18.00

“Yaşadığım hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanarak yaşarım. Evren karakterinize paralel olarak eşlik edecektir”.  @safak_sol

Misyonum

Misyonum kurucusu, yönetim kurulu başkanı Şafak Sol, güzellik, estetik ve sağlık alanındaki yolculuğunda sonsuz çeşitliliklerde ki aktif rolüyle anılmalı.

Türkiye’nin ve yaşamayı seçtiği şehrin gelişim süreçlerini hızlandırmak için rol üstlenmek aldığı zor kararlardan biriydi. Ülkemizde estetik, güzellik, sağlık turizminde, taban tabana zıt, çözümsüz bir gerilim içinde geçen yapılanmada ısrarla değişimi yönetme süreçlerini başlattı. Bu devrin ve geçmiş devrin dar görüşlü maddeciliğin de, teknolojiden faydalanmaları için karşıt zıt kutupları birbirleri ile dostça buluşturdu. Yaşamda hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanarak yaşıyor.

Evrenin karakterlerimize paralel olarak eşlik ettiğini düşünüyor. En büyük ilgi konusu insanlar ve bilimdir. Ürettiği bilimsel düşünceleri belki de bir çok insana ışık olmaya devam edecek. Yaşadığımız coğrafyanın kültüründe biriken sağlık ve güzellik problemlerinin, toplumda saklı kalan bireylerin bastırılmışlıklarını otokontrollerin den çıkarıp insanların kendilerini başarmış, değerli ve mutlu hissedecekleri ortamı yaratmak her zaman hedefleri arasındadır. Sorunlar çözülmeli, bireyler sorumluluğunu taşıyabilmeli ve geliştirebilmeli.

Şafak Sol’ Epidermis danışanları ile arasında kurduğu bağı gerçeklik üzerine inşa eder.

Motivasyonu misyonudur…

Şafak Sol,
Türkiye’nin popüler kültüründe geleneksel algıyı yıktı, yolu cinsiyetle kesişmeyen ilk güzellik merkezini kurdu. İnvaziv olmayan kanıtlanmış sonuçlar için ameliyatsız vücut şekillendirme ve cilt toparlama işlemlerini hem hizmet alan hem de hizmet veren isteyen kişileri eğiterek kitlelere ulaşmasını sağladı.

İsviçre, Almanya ve Amerika’dan konusunda uzman kişilere Türkiye’de tanıtım ve yatırım yapabilmeleri için (Cilt bakım ürünleri, mezoterapi ürünleri, cilt toparlama cihazları, klinik dermokozmetik ürünler, estetik medikal cihazlar vb..) destek sağladı, yol gösterdi. Türkiye’ ye profesyonel ilk zayıflama cihazını ve çok fonksiyonlu cilt bakım ünitesini getiren ilk kişidir.

Kendisine ulaşan uluslararası yatırımcılarla görüşerek dermokozmetik ürün ve cihazların Türk pazarında yer edinmesine ve yerli üretimlere teknik ara yüz desteği verdi.
2003 yılında kendi sağlık kurumunda kullandığı kozmetik cilt tedavi ürünlerinin üniversite hastanelerinde hastalara önerilmesini sağladı.

Türkiye’nin En Güvenilir Markası

2009 yılında, Gazi Üniversitesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çimen Karasu’ nun düzenlediği, Türkiye’de ilki Antalya’da olmak üzere 2. kez İzmir’de gerçekleştirilen, Uluslararası Anti Aganing ve estetik tıp kongresinin yerli ve  yabancı katılımcılarına ev sahipliği yaptı.

Şafak Sol, çeşitli Tv kanallarında binin üzerinde canlı yayına katıldı. Haber Aktif, Güzel Hayat, İş Dünyası, Ekonomi, Sağlıklı Yaşam, Şafak Sol ve Güzellik, Güzellik, Hayat Güzeldir, Sağlıklı Güzellik gibi programlarda toplumu bilgilendirdi.

Yorum Ekle