Safak Sol Kimdir - Şafak Sol
İzmir/Türkiye
Haftaiçi : 9.00 - 18.00

“Yaşadığım hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanarak yaşarım. Evren karakterinize paralel olarak eşlik edecektir”.  @safak_sol

Safak Sol Kimdir

Safak Sol Kimdir

Yaşadığı Yer: İzmir Burcu: Başak 
Meslek: İş Kadını Güzellik Estetik Sektörü

1994 yılında iş hayatına başlayan Şafak Sol, halen Epidermis Özel Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ’ yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Şafak Sol – Doğum Yeri – Yaşı

Annesi Yosma Sol, Babası Memet Sol. 24 Ağustos 1965 Türkiye Ağrı doğumlu. Mütareke yıllarında Ağrı’ ya yerleşen yatırımlarında söz sahibi, tekstil ve tuz ticareti yapan dedesi Atatürk’e yakınlığıyla tanınırdı.

İş Hayatı

Şafak Sol,
Türkiye’nin popüler kültüründe geleneksel algıyı yıktı, yolu cinsiyetle kesişmeyen ilk güzellik merkezini kurdu. İnvaziv olmayan kanıtlanmış sonuçlar için ameliyatsız vücut şekillendirme ve cilt toparlama işlemlerini hem hizmet alan hem de hizmet veren isteyen kişileri eğiterek kitlelere ulaşmasını sağladı.

İsviçre, Almanya ve Amerika’dan konusunda uzman kişilere Türkiye’de tanıtım ve yatırım yapabilmeleri için (Cilt bakım ürünleri, mezoterapi ürünleri, cilt toparlama cihazları, klinik dermokozmetik ürünler, estetik medikal cihazlar vb..) destek sağladı, yol gösterdi. Türkiye’ ye profesyonel ilk zayıflama cihazını ve çok fonksiyonlu cilt bakım ünitesini getiren ilk kişidir.

Kendisine ulaşan uluslararası yatırımcılarla görüşerek dermokozmetik ürün ve cihazların Türk pazarında yer edinmesine ve yerli üretimlere teknik ara yüz desteği verdi.
2003 yılında kendi sağlık kurumunda kullandığı kozmetik cilt tedavi ürünlerinin üniversite hastanelerinde hastalara önerilmesini sağladı.

Türkiye’nin En Güvenilir Markası

2009 yılında, Gazi Üniversitesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çimen Karasu’ nun düzenlediği, Türkiye’de ilki Antalya’da olmak üzere 2. kez İzmir’de gerçekleştirilen, Uluslararası Anti Aganing ve estetik tıp kongresinin yerli ve  yabancı katılımcılarına ev sahipliği yaptı.

Şafak Sol, çeşitli Tv kanallarında binin üzerinde canlı yayına katıldı. Haber Aktif, Güzel Hayat, İş Dünyası, Ekonomi, Sağlıklı Yaşam, Şafak Sol ve Güzellik, Güzellik, Hayat Güzeldir, Sağlıklı Güzellik gibi programlarda toplumu bilgilendirdi.

Program Yaptığı Tv Kanalları

TRT 1,
ATV, TGRT, TV 8, SHOW TV,  EGE TV,  FOX TV

2010 yılında Türkiye’ de sayısı 400 civarında bulunan güzellik merkezlerinin “poliklinik” olarak ruhsatlandırılmasını sağladı.

Şafak Sol Türkiye’de başarılı iş kadınları kapsamında ilk 15 iş kadını arasındadır. 2010 yılında Garanti Bankası desteğiyle ODTÜ’ nün gerçekleştirdiği,
Sosyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yıldız Ecevit yürütücülüğünde Türkiye kadın girişimci profilini belirleme, yeni girişimcilere politika önerileri sunma konularında, gerçekleştirdiği ortak projede kadının varlığının önemini vurguladı.

2009 yılında, Gazi Üniversitesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çimen Karasu’ nun düzenlediği, Türkiye’de ikinci kez İzmir’de gerçekleştirilen, 2.Uluslararası Anti Aging Kongresine ve yerli, yabancı katılımcılarına ev sahipliği yaptı.

Şafak Sol’un İzmir Dokuz Eylül Rektörlüğünde sergilediği Anti – Aging konulu görsel video ve fotoğrafları Türkiye’de geniş̧ kitlelere ulaştı.
Ulusal ve Uluslararası Üniversitelerde, hastanelerde, Meslek Eğitim Okullarına, Sağlık turizmi, Estetik, Güzellik, Cilt Bakımı, Medikal Cilt Bakımı ve Deri Bilimi, Lazer, Mezoterapi, bu sektördeki iş geliştirme, konularında eğitim ve teknik destek veriyor. Ayrıca çeşitli özel hastanelerde estetik ve güzellik birimleri kurma görevini yürütmektedir, aktif hizmet veren birimlere de danışmanlık yapmayı sürdürmektedir.

HOBİLERİ

Araba kullanmak, yan flüt çalmak,
müzik dinlemek, dans etmek,
yerli ve yabancı müzik arşivi oluşturmak.

FOBİLERİ

Karanlık korkusu.