Güneş al, dinç yaşa

Güneş al, dinç yaşa

Güneş al, dinç yaşa Aylar süren kış mevsimin ardından güneşli havada gezmek bedenimizi ve ruhumuzu iyi hissettirir. Kışın günde 10 dakika D vitaminini en iyi şekilde almak için güneş ışığından yararlanmalıyız. Ancak güneşin ultraviyole (UV) ışınlarına aşırı maruz kalmanın zararlı etkileri olabilir. 15 dakikadan fazla güneş altında kalmanın doku ve kaslarda kalıcı hasara yol açabileceğini söyleyen Epidermis Polikliniği Genel Müdürü Şafak Sol, sonsuz enerji kaynağı güneşten doğru faydalanmanın önemine vurgu yaptı. Sol, “Güneşlenmek sağlık açısından oldukça faydalı; buna rağmen güneş altında uzun süre yanmak doğru bir yöntem değil. Günde 15 dakika güneşlenme ile 2 haftalık bir sürede her renkte cilt bronz bir tene kavuşacaktır. Güneşlenirken sadece yaz değil, özellikle kış aylarında da koruyucu kullanmalıyız. Koyu tenlilerin düşük, açık tenlilerin ise yüksek faktörlü ürün kullanmaya dikkat etmesi gerekiyor. Kliniğimizdeki güneş kremi ürünleriyle bu dengeyi her zaman ön planda tutuyoruz” dedi.

Şafak SOL Kimdir?

Yaşadığı Yer: İzmir Burcu: Başak 
Meslek: İş Kadını Güzellik Estetik Sektörü

1994 yılında iş hayatına başlayan Şafak Sol, halen Epidermis Özel Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ’ yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Şafak Sol – Doğum Yeri – Yaşı

Annesi Yosma Sol, Babası Memet Sol. 24 Ağustos 1965 Türkiye Ağrı doğumlu. Mütareke yıllarında Ağrı’ ya yerleşen yatırımlarında söz sahibi, tekstil ve tuz ticareti yapan dedesi Atatürk’e yakınlığıyla tanınırdı.

İş Hayatı

Şafak Sol,
Türkiye’nin popüler kültüründe geleneksel algıyı yıktı, yolu cinsiyetle kesişmeyen ilk güzellik merkezini kurdu. İnvaziv olmayan kanıtlanmış sonuçlar için ameliyatsız vücut şekillendirme ve cilt toparlama işlemlerini hem hizmet alan hem de hizmet veren isteyen kişileri eğiterek kitlelere ulaşmasını sağladı.

İsviçre, Almanya ve Amerika’dan konusunda uzman kişilere Türkiye’de tanıtım ve yatırım yapabilmeleri için (Cilt bakım ürünleri, mezoterapi ürünleri, cilt toparlama cihazları, klinik dermokozmetik ürünler, estetik medikal cihazlar vb..) destek sağladı, yol gösterdi. Türkiye’ ye profesyonel ilk zayıflama cihazını ve çok fonksiyonlu cilt bakım ünitesini getiren ilk kişidir.

Kendisine ulaşan uluslararası yatırımcılarla görüşerek dermokozmetik ürün ve cihazların Türk pazarında yer edinmesine ve yerli üretimlere teknik ara yüz desteği verdi.
2003 yılında kendi sağlık kurumunda kullandığı kozmetik cilt tedavi ürünlerinin üniversite hastanelerinde hastalara önerilmesini sağladı.

Türkiye’nin En Güvenilir Markası

2009 yılında, Gazi Üniversitesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çimen Karasu’ nun düzenlediği, Türkiye’de ilki Antalya’da olmak üzere 2. kez İzmir’de gerçekleştirilen, Uluslararası Anti Aganing ve estetik tıp kongresinin yerli ve  yabancı katılımcılarına ev sahipliği yaptı.

Şafak Sol, çeşitli Tv kanallarında binin üzerinde canlı yayına katıldı. Haber Aktif, Güzel Hayat, İş Dünyası, Ekonomi, Sağlıklı Yaşam, Şafak Sol ve Güzellik, Güzellik, Hayat Güzeldir, Sağlıklı Güzellik gibi programlarda toplumu bilgilendirdi.

Program Yaptığı Tv Kanalları

TRT 1,
ATV, TGRT, TV 8, SHOW TV,  EGE TV,  FOX TV

2010 yılında Türkiye’ de sayısı 400 civarında bulunan güzellik merkezlerinin “poliklinik” olarak ruhsatlandırılmasını sağladı.

Haberin Devamı : https://www.egetelgraf.com/gunes-al-dinc-yasa.html

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Yorum Ekle