Estetik Güzellik Nedir? - Şafak SOL'un Resmi Web Sitesi
İzmir/Türkiye
Haftaiçi : 9.00 - 18.00

“Yaşadığım hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanarak yaşarım. Evren karakterinize paralel olarak eşlik edecektir”.  @safak_sol

Estetik Güzellik

Estetik Güzellik İnsan kendini mutlu hissetmek  için görünüşüyle olan çatışmalarından kurtulup mutlu olmayı tercih edebilir. Bana göre Estetik ve Güzelliğin keşfedilmeyen  perspektif  görüntüleri var.   İnsanların  dış görünüşü başkaları tarafından yeniden  biçimlendirilirken  güzellik değerleri kısmen veya tamamen  kaybedilebiliyor. Özellikle son yıllarda farklı bir güzellik anlayışı yaratılmadığı için, ürün ve teknoloji trendleri insanlara tek tip özelliği kazandırıyor. Sokakta, televizyonda, sinemada ünlü veya ünsüz birbirine benzeyen bir çok kişi var  Sahibi olduğumuz cildimizi hayranlıkla seyrederken piyasa tarafından koşullandırıldığını  görüyorum. Günümüzde tüm dünyaya  hakim olan mevcut sistem, güzellik pazarının gelişmesini ve insanların kaliteli hizmet almalarını önlüyor. Bu durum‘’yıllar öncesinden ” güzellik ve estetik sektörüne yeni bakış açısı getirme ihtiyacını düşünmemi sağladı

Her şeyden önce heyecan verici olan, danışmanlarımın kapıdan çıkarken kendi görünüşü ile barışık ve mutlu ayrılmaları. İnsanın kendini iyi hissetmesi için görünüşü ile mutlu olması gerekiyor.

Güzelliğin sanat değeri olmadan  ortaya çıkmadığını savunuyorum. Erkek veya kadın tüm danışanlarım yeni ciltleriyle var oldukları yaşam alanında çok mutlular. Görüşmeye gelenlerin  arzu ve isteklerini dinlerken onlar için en güzel yaratıcılığı çözmüş ve zihnimde dengelemiş oluyorum.Yaptığım işler gelenekseli tersine çevirdi. Estetiğin özü de burada saklı. Güzelliğin geleneksel bir felsefesi var; bu hep daha güzel olmak için ama ‘’güzellik bu değil.’’ Her şey bu  şaheser insanlara istediklerini vermek için. Altın ellerde veya büyülü parmaklarda dünyanın hiçbir yerinde olmayan  kutsal bir sanat var.  Cildimiz ve vücudumuz gibi kutsal.

Şafak SOL Kimdir?

Yaşadığı Yer: İzmir Burcu: Başak Meslek: İş Kadını Güzellik Estetik Sektörü

1994 yılında iş hayatına başlayan Şafak Sol, halen Epidermis Özel Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ’ yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Şafak Sol – Doğum Yeri – Yaşı

Annesi Yosma Sol, Babası Memet Sol. 24 Ağustos 1965 Türkiye Ağrı doğumlu. Mütareke yıllarında Ağrı’ ya yerleşen yatırımlarında söz sahibi, tekstil ve tuz ticareti yapan dedesi Atatürk’e yakınlığıyla tanınırdı.

İş Hayatı

Şafak Sol, Türkiye’nin popüler kültüründe geleneksel algıyı yıktı, yolu cinsiyetle kesişmeyen ilk güzellik merkezini kurdu. İnvaziv olmayan kanıtlanmış sonuçlar için ameliyatsız vücut şekillendirme ve cilt toparlama işlemlerini hem hizmet alan hem de hizmet veren isteyen kişileri eğiterek kitlelere ulaşmasını sağladı.

İsviçre, Almanya ve Amerika’dan konusunda uzman kişilere Türkiye’de tanıtım ve yatırım yapabilmeleri için (Cilt bakım ürünleri, mezoterapi ürünleri, cilt toparlama cihazları, klinik dermokozmetik ürünler, estetik medikal cihazlar vb..) destek sağladı, yol gösterdi. Türkiye’ ye profesyonel ilk zayıflama cihazını ve çok fonksiyonlu cilt bakım ünitesini getiren ilk kişidir.

Kendisine ulaşan uluslararası yatırımcılarla görüşerek dermokozmetik ürün ve cihazların Türk pazarında yer edinmesine ve yerli üretimlere teknik ara yüz desteği verdi.
2003 yılında kendi sağlık kurumunda kullandığı kozmetik cilt tedavi ürünlerinin üniversite hastanelerinde hastalara önerilmesini sağladı.

Türkiye’nin En Güvenilir Markası

2009 yılında, Gazi Üniversitesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çimen Karasu’ nun düzenlediği, Türkiye’de ilki Antalya’da olmak üzere 2. kez İzmir’de gerçekleştirilen, Uluslararası Anti Aganing ve estetik tıp kongresinin yerli ve  yabancı katılımcılarına ev sahipliği yaptı.

Şafak Sol, çeşitli Tv kanallarında binin üzerinde canlı yayına katıldı. Haber Aktif, Güzel Hayat, İş Dünyası, Ekonomi, Sağlıklı Yaşam, Şafak Sol ve Güzellik, Güzellik, Hayat Güzeldir, Sağlıklı Güzellik gibi programlarda toplumu bilgilendirdi.

Program Yaptığı Tv Kanalları

TRT 1,ATV, TGRT, TV 8, SHOW TV,  EGE TV,  FOX TV

2010 yılında Türkiye’ de sayısı 400 civarında bulunan güzellik merkezlerinin “poliklinik” olarak ruhsatlandırılmasını sağladı.

Yorum Ekle