Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? - Şafak SOL Resmi Web Sitesi
İzmir/Türkiye
Haftaiçi : 9.00 - 18.00

“Yaşadığım hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanarak yaşarım. Evren karakterinize paralel olarak eşlik edecektir”.  @safak_sol

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? – Cilt Bakımının Faydaları

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? : Cildimizin bir santimetre alanında bir milyondan fazla bakteri vardır. Dış etkenler cilt florasını bozar. Bu nedenle cilt kurur, incelir ve gözle görülmeyen pul pul dökülmeler meydana gelir. Cilt bakımı işlemi esnasında, soğuk ve sıcak havaların olumsuz etkilerinden kaynaklanan cilt kuruma problemiyle  %89 oranında karşılaştığımızı belirtmek isteriz. Gerçek değerlere dikkat çekip , cilt kurumalarından korunma yollarına yönelik daha etkili bakımlarla yumuşaklığı sağlar, nem kaybını önleriz.

Cilt kuruluğu yediden yetmişe tüm dünyada insanları etkileyerek tüm vücuda yayılır.

Özellikle yüz bölgesinde , bacaklarda , ellerde ve genital bölgede görülmesiyle birlikte insanlarda artan endişe ve kaygı, soru işaretlerine neden olur. Epidermis Polikliniği cilt kuruluğunda oluşan senaryoların önüne geçmek amacıyla çarpıcı cilt bakımları nasıl yapılır sorusunun cevabını almak isteyenlere yarım asırdan fazla süredir hizmet vermektedir.

Cilt bakımı nasıl yapılır ? Cildin kuruluğundan kaynaklanan deri hastalıklarının % 89 oranlarının olduğuna dikkat çekmekte fayda var.

Cilt Bakımı

Ciltteki kuruma oldukça yaygın ve deri hastalıklarının da kaynağıdır. Cilt kuruluğunun yayılması vücudumuzda biriken zehirli toksinler yoluyla oluşur. Dolayısıyla cildin kurumaması için bu noktada bol bol su içmek geleneksel hamam, sauna, masaj ve buhar banyosu yapılması uygun olur. Epidermis Poliklinik’inden  yardım almak için gelen danışanlarımız derilerinin pul pul döküldüğünden yakınıyorlar. Bununla birlikte insanların bir takım maske uygulamalarına tanık oluyoruz. Maske kullanımı cilt sağlığı için yeterli değildir. Doğru maske kullanımının yanı sıra kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biri de hijyendir.

Özellikle uyku öncesi yüz bölgesi mutlaka uygun yıkama jelleriyle yıkanmalıdır. Uyuduğunuz yastık kılıfları temiz olmalıdır.

Yüz Bölgesi

Yüz bölgesi yıkandıktan sonra uygun tonikle nemlendirilmelidir. 35 yaş üstü, cilt yıpranmalarını riske atmamak için cilt bakımına hassasiyetle önem verilirken, cilt bakımlarıyla gelen güzelliğin kaçınılmaz olduğunu deneyimler. Ancak göz ardı edilen bir durum var. Cilt kurumalarının oranı yüzde 89 civarındadır. Kuru ciltlerin çoğu ise zaten sağlıksız olanlardır. Bu noktada en çok risk altında bulunan kişiler, 35 yaş üzeri ciltlerdir. Ayrıca cildi sorunlu olan kişiler de bu grupta yer almaktadır. Sorunlu ciltler solgun ve renksiz cilt belirtileri göstermektedir. Solgun ve yıpranmış karaktere sahip olan ciltlerde lekeler, sivilcelenme, erken kırışma ve sarkmalar kaçınılmazdır. Cilt sorunlarınız kişiye özel cilt bakımları ile teşhis ve tedavi edilir.

Cilt kuruluğu Nasıl önlenir?

Buna göre; Bol su içmek, meyve ve sebzelerle beslenmek, yaşam alanlarını bol bol havalandırmak ve özellikle nar suyu içmek başlıca önlemlerdendir. Sağlıklı bir cilt için vitaminlerin dışında hazırlayacağınız toz tarçın ve hindistan cevizi karışımı da günde bir çay kaşığı tüketilmelidir.
Cilt güzelliği denince hepimizin aklına duru berrak ışıl ışıl bir cilt için süt banyoları yapan ve sürekli güzelliği arayan Kleopatra gelir. Güzellik sırları geçmişten bugüne değişip gelişse de biz insanlar cilt kuruluğu nasıl giderilir sorusunun cevabını her zaman arayacağız. Cilt bakımı canlı, pürüzsüz ve sıkı bir cilde ulaşmaktır.

Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımı kadın ve erkeklerde cildin en alt tabakalarına nüfus edecek şekilde kırışıklıkların, ince çizgilerin önlenmesi, azalması, cilt tonunun düzenlenmesi ve cildin erken yaş almasını engellemek amacıyla profesyonel dermokozmetik ürünlerle yapılan uygulama işlemlerine cilt bakımı denir. 1994’ten beri yatırımları ve deneyimli kadrosuyla sizlere hizmet veren Epidermis Polikliniği’nin etkili bakımları ile cilt sağlığınız güvende.Epidermis Polikliniği cildinizi korur. Sizlere etkili tedavi olanakları sunar. Cildinizin elastikiyetini destekleyen bakımlarla cildin daha dolgun ve hacimli olmasına profesyonel bakımlarla yardımcı olur.

Cildinizden memnun olduğunuzu düşünebilirsiniz ,bu durumda da ayda bir kez bile cilt bakımı yaptırmakla maksimum korumayı sağlarsınız.

Beklenmeyen sivilcelerin, lekelerin ve geniş gözeneklerin giderilmesine yardımcı olurken bir yandan kolejen desteğini arttırıp hücre onarımı sağlanır. Cildin yapısı güçlenir. Elastin ve kolejen lifler gerçek anlamda artar. Cilt fark edilebilir düzeyde düzgün bir görünüme kavuşur. Yüz, boyun, alın ve göz çevrelerinde ki hücrelerde koruyuculuk artar ve ekstra sıkılık sağlanır.

Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Epidermis Poliklinik’inde cilt bakımlarının en etkili faydaları, güzellik, estetik görünümlü, ışıltılı, genç , pürüzsüz, sağlıklı bir cilt görünüme sahip olmaktır.
Aynı zamanda görünümünüzü güçlendiren ve değer katan cilt bakımlarının faydaları ve kayda değer hücre geliştirici sonuçları şunlardır.| Cilt bakımını düzenli yaptırmak cildin ölü hücrelerden arınması demektir. Böylece kırışık ve ince çizgili kısımlar yerini canlı, yeni ve taze bir cilde bırakır.
| Cilt bakımını düzenli yaptırmak cildin çevresinde koruyucu bir film tabakası ile cildi güçlendirir.
| Cilt bakımını düzenli yaptırmak, erken yaş almasını engeller.

Epidermis Polikliniği’ne ayda bir kez düzenli gelerek cildinizin görünüşünde daha etkili, daha duru, daha güzel bir cilt kazanabilirsiniz. Burada anlattığımız detaylar cildinize belirgin bir estetik görünüm sunacaktır.

Güzellik Sırları

Güzellik sırlarının başında cilt bakımı gelir. Yenilenmek ve tazelemekle cildiniz stresin olumsuz etkilerine maruz kalmayacaktır.

Zengin canlandırıcı hücre çoğaltıcı bakımlarla sizde güzellik sırlarını elde edebilirsiniz.

Erkeklerde kadınlar kadar birçok sorumluluğu yüklenmiş durumda. Baba olmak. Eş olmak, sevgili olmak, iş adamı olmak..

Günümüz koşulları iş hayatında olduğu gibi özel hayatta da prezantabl erkek görüntüsü hakimdir. Artık erkekler de kendilerine ben kendim için ne yapıyorum.? sorusunu sormaya başladı.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı denince hepimizin aklına duru berrak ışıl ışıl bir cilt için süt banyoları yapan ve sürekli güzelliği arayan klopatra gelir. Güzellik sırları geçmişten bugüne değişip gelişse de insanlar cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabını her zaman aramaya devam etmiştir. Cilt bakımı canlı, pürüzsüz ve sıkı bir cilt demektir. Ancak sizin tek başınıza yapabileceğiniz bir iş değildir. Dolayısıyla yanlış analiz, yetersiz bilgilerle cilt sağlığınız ve görünümü ile sorunlar yaşanır.
Ve kozmetik ürünleri hepimizin elinin altında bulunuyor.

Cilt Bakımı

Güzellik salonlarında, kuaförlerde, polikliniklerde veya evlerinizde elimizden geldiğince bakımlarımızı rahatlıkla yaptırabiliyoruz. Cilt bakımı nasıl yapılır sa yapılsın cilt sağlığımız için önce hijyen koşulların sağlanması gerekir. Daha sonra cildimizin türü ve değişim süreçleri takip edilmeli. Cildimizin türü yani karakteri sürekli değişmektedir.Örnek: Yağlı cildiniz Ağustos aylarında kuru bir cilt olarak karakter değiştirebilir. Ya da kuru cildiniz aslında kuru değildir de gözenekler tıkanmıştır. Her mevsimde cildinizi kuru hissedebilirsiniz. Kozmetik ürünlere harcadığınız bütçeler sorunlarınıza geçici çözüm sunar. Ancak sağlıklı emin ellerde yapılan cilt bakımı sayesinde artık kozmetiklere veda edebileceksiniz?
Epidermis Polikliniği cilt bakımı ve vücut bakımı ile ilgili konularda profesyonel destek alabileceğiniz bir sağlık kuruluşudur.

on binlerce insanın güzellik ve estetik konusunda hizmet aldığı kurumumuz 1994’ten beri sizlere hizmet vermektedir. Eski zamanlardan günümüze değişmeyen tutkusudur güzel görünmek insanların Cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtı cildin gözeneklerinin sıkılaşması, ince çizgilere ve nemsizliğe maruz kalmamasıdır. Bu nedenlerle günlük, haftalık bakımlarının dışında aylık cilt bakımlarının yapılması gerekir. Önerilerilen cilt bakımları ile cildiniz gençleşir. Ciltte ki pullanmalar onarılır. Cildin hücreler arasında ki su bağlama ve su tutma kapasitesi daha etkili ve güvenli artacaktır.

 

Kişisel Cilt Bakım Sorunları

 • Normal cilt pek görülen bir cilt değildir.
 • Kuru cilt yağsız kuru cilt , yağlı kuru cilt ve nemsiz kuru cilt diye ayrılır.
 • Karma cilt
 • Yağlı Cilt
 • Olgun Cilt
 • Atrofik cilt
 • Yaşlı Cilt
 • Akneli cilt a- Seborca b- Rossasea
 • Hassas Cilt

Normal Cilt

Görünümü şeffaf gözenekleri kapalı ve problemsiz bir cilt. Temizleme sütüyle normal cilt temizlenir. Normal cilt fonksiyonlarının sağlıklı sürdürebilmesi için düzenli temel bakımlar gereklidir. Normal cilde bakım yaparken cilt yüzeyinden ölü hücrelerden arınması sağlanır.

Kuru Cilt

Kuru cilt ince bir üst deriye sahip gözenekleri küçük ve kapalıdır. Yağ salgısı yoktur. Mat görünümü vardır.Cildin üst tabakası incedir. Kuru ciltlerin gözle görülemeyen gözeneklerin dış etkenlere direnci azdır. Nemi emmez , sert bir dış tabakası vardır. Yağ bezleri yeterli çalışmamaktadır.

Kuru cilt bakımında yağ bezleri uyarılır ve düzenli çalışması hedef alınır.

Karma Cilt

Karma ciltler iki üç cilt tipinin bir arada olduğu cilt tipleridir. Alın burun çene yağlıdır. Yüzün T bölgesi diye adlandırılır. Yanaklarda ki gözeneklerin kapalı olduğu karma ciltler de her bölgenin özelliğine göre bakım yapılır.

Yağlı Cilt

Yağlı ciltler portakal kabuğu görünümündedir. Gözenekler açık ve yağ doludur.

Yağlı ciltlerde siyah noktalar bakterilerin üremesini hızlandırmaktadır.

Karma ciltlerde alt tabakaların asit örtüsünün hijyen olması yönünde bakımlar uygulanmaktadır.

Atrofik Cilt

Cildin ince çizgilerine kozmetik cilt bakımları ile nem kazandırılır. Cilt bakımı her safhasında cildi eski haline getirecek profesyonel cilt bakımları uygulanır.

Kuprozlu Kılcal Damarlı Cilt        

Kuprozlu ciltlerde yüz bölgesinde kılcal damar çatlaması görülür. Kuprozlu cildin özelliği cildin yüzeyinin altında görülen çatlak ve yenilenme açık kılcal damarlardır. Kan damarlarının tedavisi yönünde cilt bakımları planlanır. Kılcal damarlar onarılır. Aşırı soğuk ve aşırı sıcak kılcal damarların artmasında baskındır. Kılcal damarların yenilenmesini sağlayan cilt bakımları yüzün ter bölgesi baz alınarak yapılır. Kılcal damarlar güçlendirilir.

YAŞLI CİLT

Yaşlı ciltlerde vücut yaş aldıkça faaliyetler yavaşlaması hücrelerin yenilenme hızını düşürür.

Yaşlı ciltlerin cilt bakımında cildin iyileşmesi mümkündür. Daha etkili cilt bakımlarının uygulandığı yaşlı ciltlerin genç ve bakımlı görünmesi hedeftir.

Akneli Ciltler

Akneli cilt tipi yağlı ciltlerin özelliğini taşımaktadır. Yüz, omuz, kasıklarda, sırt bölgesinde, bacaklarda ve kalça bölgesinde bulunur. Akneli cildin ilk belirtileri ergenlik döneminde hormon salgıları yağ bezelerini uyarır. Akneli ciltler ihmal edilmesi sonucunda ciltte derin ve yüzeysel izler meydana gelir.

Akneli ciltlerin bakımı düzenli cilt bakımı programlarıyla yapılır. Cilt bölgesinde oluşan akne lekeleri ve izleri onarılır. Sivilcelerin akneli ciltlere dönüşümü engellenir.

 • Sebore : Yağlı ciltlerin yağ bezlerinin fonksiyon bozukluklarına bağlı olarak burun bölgesi ve yanaklarda oluşurlar. Kaşıntı ve yanma hissi uyandırır.
 • Rosasea : Aynı sebore cilt tipi özellikleri taşır.Genellikle yüz kızarıktır. Rosasea kadın ve erkeklerde sık görülen bir cilt tüpidir.

Eğer ihmal edilirse ciltte sulu küçük kabartılar meydana gelir.

Halk arasında rozasea diye tanınmaktadır.

Dermokozmetik dünyası sayesinde yaşlılığa ve cilt sorunlarına karşı geliştirilen yeni geliştirilmiş cilt bakımlarımız sayesinde sizlere en iyi şekilde destek olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Sürekli değişime uğrayan cildimizin bakımının gelişen ve değişen şartlarımızda uygun bakımların yapılabilmesi seviyesiyle nasıl ilişki kurulacağı konusu önemlidir. Doğal savunma mekanizmanızla uyuşan bakımların uygulanabilirliği sayarsinde daha genç ve taze bir cilt sizindir. Burada  söz konusu cilt bakımı ile yorulmuş bir cildin yerine yeni doğan gibi taze ve canlı bir cilt görünüme sahip olmaktır.