Başarının Sırrı - Şafak Sol
İzmir/Türkiye
Haftaiçi : 9.00 - 18.00

“Yaşadığım hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanarak yaşarım. Evren karakterinize paralel olarak eşlik edecektir”.  @safak_sol

Başarının Sırrı

İş hayatında düşünce ve fikirleriyle birlikte başarının anahtarı dün ve bugündür. Yaşamımız içerisinde kendimize bir hedef koymak bu anlamda hiç yorulmadan oraya ulaşmak başarıyı getirir. Şafak Sol’un hayatında başarının anahtarını bulduğu dört kavram var, sevmek, inanç, dürüstlük ve kendini tanımak.

İnsan önce yaptığı işe inanmalı,  ben güzellik ve estetik sektörünü daha ileriye, daha güzele, daha iyiye taşıyacağıma inandım önce. Bu inançla hiç eksilmeden halen çalışmaya devam ediyorum.

İnsanı yüksek özverilere götüren ilgi duygusudur sevmek. Seviyorsanız korursunuz, seviyorsanız, ilgilenirsiniz, seviyorsanız hedefe ulaşamamanız mümkün olmaz. Şafak Sol Sevgiye inanan, bu duyguyla aşılamayacak engelin olmadığını düşünen bir iş kadını. Çocukları, hayatı, doğayı ve mesleğini koşulsuz seven biri. Bu yüzden sevdiklerini aynı zamanda değerli de bulur.

İnsanların mutsuzluğunu fark ettim, kendilerine olan güvenlerinin azaldığını. Özellikle çeşitli kazalarla birlikte, güzellik uğruna yapılan yanlış estetik ameliyatlar sonucu kalıcı hasarları olan, bu yüzden travmalar yaşayan insanlar adına çok üzüldüm ve bu işin bir sanatının olması gerektiğini anladım. Onlara nasıl yardım edebilirim diye düşündüğümde aklıma ilk gelen şey. İnsan kendini güzel görürse dünyaya da güzel bakar, dünyaya güzel bakabilen insan her şeyi sevebilir. Cümlesi oldu ve mesleğimde yepyeni bir yol çizdim.”

Nedir kendini tanımak? En sevdiğiniz renk, şarkı, yemek bilmek midir? Elbette hayır. Kendini tanımak en büyük korkularının farkında olmak, en güçlü ve en zayıf yanlarını tanımak, olaylar karşısındaki tutumumuzu önceden kestirebilmektir. Hiç kimse sizi sizden iyi tanımaz. Şafak Sol neler yapabileceğini, en güçlü yanlarını keşfetmiş ve en zayıf yönlerini güçlendirmek için kendisi ile sürekli uğraşan biri.

Yaşamı sorguladım hep ve yaşamla birlikte kendimi. Sabrımın sınırlarını, sevgimin sınırsızlığını. İçimdeki o sonsuz gücü keşfettim ve bu gücü yaşamın her alanında özellikle iş hayatında kullanmayı tercih ettim. Biliyorum ki bir insanın kendini tanıması uzun bir süreç çünkü sürekli değişen bir dünyada yaşıyoruz ve ben elimden geldiğince bu değişime ayak uyduruyorum ve her geçen gün kendimi biraz daha iyi tanıyorum, tanıdıkça güçleniyorum.”

Dürüstlük cesaret ister. Hem vicdanlı hem dürüst olmak ise iyi insanın özelliğidir. Sokrates şöyle der: İçinde bir dürüstlük kıvılcımı olan bir insanın ölme ya da yaşama şansını hesaplamakla uğraşmaması gerekir: Hesaplaması gereken biricik şey bir şeyi yaparken doğru mu yoksa eğri mi,  iyi bir insan olarak mı yoksa kötü bir insan olarak mı davrandığıdır.” Şafak Sol Bu cümleyi kendine motto olarak seçmiştir.

Yaşamımla ilgili sorgulamalarımı, kişisel değerlerimi göz önünde bulundururum hep “Aile” ve iş hayatımda; yıllar sonrası için, neler yapalabileceğimi tüm detaylarıyla kurgularım. Bu anlamda önce kendime, sonra aileme,  çözüm ortaklarıma ve iş arkadaşlarıma dürüst olmak ve yalansız bir birliktelik kurmayı önemserim.”

Başarı ilk aldığımız nefesle vereceğimiz son nefes arasındaki sürenin bütününde gösterdiğimiz yaşamsal tavırların tamamıdır. Ülkenin ve yaşamayı seçtiği şehrin gelişimi için rol üstlenmek aldığı zor kararlardan biriydi. Çalıştığı sektör ile birlikte yaşadığı şehri de ileriye taşımayı hedef seçti. Toplumun hak ettiği nitelikte hizmet sunmak ve benzeri görülmemiş çabasını koşulsuz sağlamaya devam etmektedir. Sağlıklı ve kalıcı güzellik alanında geniş çaplı projelerin yanında eğitime, kültüre, sanata önem vererek çeşitli etkinliklerle fayda sağlamaya devam etmektedir. Ülkemizde sağlıklı – estetik güzellik gelişimine geçmiş zamanda olduğu gibi bugün de devam edip önemli katkılar sağlıyor.

Şafak Sol kendisi ve çevresindeki herkes için anlamlı olanı seçti, yaptığı her işi ayrıntısıyla ve fazlasıyla üstlendi.

Yaşadığım hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanarak yaşarım. Evren karakterinize paralel olarak eşlik edecektir”.

”İnsanlar inandıkları şeyi yaşarlar. Kendi doğrularına inanır ve yol haritasını ona göre belirler. Bu belirlediği yolda şüpheye yer olmamalı.

Yorum Ekle